KONST / Litografier / Färgserigrafi 17036204

nr 1703 6204

Owe Gustafson

(f. 1940), Sverige

Motiv ur "Fem myror är fler än fyra elefanter". Signerad, numrerad 300/300, färgserigrafi, bladmått ca 60x43 cm. Proveniens: från utställningen Fem myror är fler än fyra elefanter, år 2000. Oramat löst blad

Owe Gustafson, svensk konstnär född 1940.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 26 maj 2025
kl 18:15:26

Owe Gustafson

Läs mer om Owe Gustafson