KONST / Litografier / Färgserigrafi 17036204
nr 1703 6204
Owe Gustafson
(f. 1940), Sverige
Motiv ur "Fem myror är fler än fyra elefanter". Signerad, numrerad 300/300, färgserigrafi, bladmått ca 60x43 cm. Proveniens: från utställningen Fem myror är fler än fyra elefanter, år 2000. Oramat löst blad
Owe Gustafson, svensk konstnär född 1940.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 26 maj 2025
kl 18:15:26
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr